Uczniowie ZSP w Polanowie Wyróżnieni w Konkursie Plastycznym "Cukrzyca - Wiem, Działam"
Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Polanowie pokazali, że nie tylko uczą się pilnie, ale też potrafią wspaniale tworzyć! Wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Cukrzyca – wiem, działam”, który promuje wiedzę o cukrzycy, zdrowym stylu życia i pomocy innym. Konkurs zorganizowali: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sarbinowie, Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, Urząd Miejski w Mielnie oraz ZPSP im. W. Hasiora w Koszalinie.
Prace konkursowe wykonali:
Aleksander Rojkowski (kl. 2a), Oliwia Domowicz (kl. 5a), Klara Malepsza (kl. 5a), Alicja Lędzion (kl. 5a), Maja Janiec (kl. 5a), Ireneusz Jelonek (kl. 5a), Martyna Kantorska (kl. 5a), Maja Szydłowska (kl. 5a), Tymoteusz Rojkowski (kl. 5a), Michalina Marciniak (kl. 5b), Mateusz Szczypek (kl. 5b) oraz Fabian Biłons (kl. 1 LO).
Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie z klasy 5a!:
- Klara Malepsza – zdobywczyni III miejsca,
- Tymoteusz Rojkowski – otrzymał wyróżnienie.
Uczniowie wraz z rodzicami uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 18 listopada 2025 r. podczas konferencji „Cukrzyca – wiem, działam” w Centrum Kultury 105 w Koszalinie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich talentów plastycznych!
Tekst: Elżbieta Bobro-Szkołuda
Foto: Rodzice wyróżnionych uczniów, E. Bobro-Szkołuda








