Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Polanowie

Sprawozdanie z Listopada

Utworzono dnia 17.12.2021

Listopad miesiąc poświęcony pamięci narodowej dla starszych uczniów z ulicy Gradowe Wzgórze upłynął pod hasłem "Ja - świadomy obywatel".

Celem realizacji zagadnień związanych z hasłem miesiąca było:

 * umacnianie więzi z Polską
 * kształtowanie świadomości obywatelskiej
 * rozwijanie poszanowania postaw prospołecznych i dobra wspólnego
 * rozwijanie aktywnego udziału w życiu społeczności rodzinnej, szkolnej, lokalnej i państwowej.

Uczniowie podczas zajęć wychowawczych mogli wziąć udział w ogólnopolskiej akcji z okazji 11 listopada "warte zapamiętania".
Podczas zajęć, ale również prywatnie zarówno uczniowie jak i nauczyciele, mogą tworzyć specjalnie na tę okazję zaprojektowane karty cytatów znanych Polek i Polaków. Za ich pośrednictwem mobilizowaliśmy uczniów do rozmów na temat znanych Polek i Polaków, których wypowiedziane przez nich ważne słowa, sentencje i myśli skłaniają nas do przemyśleń, zmiany postaw i refleksji na temat życia, patriotyzmu.

Zespół historyczny na korytarzach szkolnych ustawił tablice z informacjami o naszej Ojczyźnie, natomiast samorząd uczniowski przygotował konkurs dla klas V - VIII i LO.

W miesiącu listopadzie zgodnie z naszą tradycją było kontynuowanie "czytanie z klasą" , tym razem w rolę czytelników wcielili się uczniowie klasy 5 C czytając  samodzielnie wybrane teksty. Uczniowie wybrali sobie komiks "Tytus, Romek i Atomek".

Działania w listopadzie zostały zakończone Gminnym Konkursem Historycznym przygotowanym przez Zespół Historyczny "Polacy nie
gęsi, swoją historię znają". Konkurs odbył się po raz 12, corocznie ma wielu zwolenników, celem konkursu jest zachęcenie naszego środowiska lokalnego do poznania historii Polski.

Listopad w naszej szkole upłynął pod hasłem: „Kocham mój kraj” (ul. Wolności)

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia bajek na YouTube, przygotowanych przez ORE: „Kto Ty jesteś?” i „Polskie symbole narodowe”.
Dzieci z  poszczególnych klas - z okazji Święta Niepodległości - przygotowały gazetkę w postaci mapy Polski, którą udekorowały serduszkami z napisanymi imionami.

Uczniowie z klas I-III – na poziomach klas – wspólnie zaśpiewali hymn Polski, a inne, wyznaczone dzieci, zatańczyły w rytm piosenki: „Kocham Cię Polsko”.

Jak co miesiąc, w szkole, odbyło się czytanie z klasą. Uczniowie zapoznali się z następującymi lekturami: „Mikołajek” -  R. Goscinny, „Magiczne drzewo” - A. Maleszka, „ Pinokio” -  Carlo Collodi.
Zespół wychowawczy przygotował i przeprowadził badania ankietowe dotyczące: poczucia bezpieczeństwa wśród uczniów w szkole oraz szkodliwości palenia papierosów.

 

Szkoła Filialna w Nacławiu

Hasłem programu wychowawczo- profilaktycznego na listopad było „Kocham mój kraj”. W Szkole Podstawowej w Nacławiu z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w poranku patriotycznym, gdzie odśpiewali  wszystkie zwrotki polskiego hymnu. Śpiewali też inne pieśni patriotyczne i historyczne.  Na zajęciach pozalekcyjnych bliżej przyjrzeli się naszej stolicy - Warszawie. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację zdjęć najpiękniejszych i  najważniejszych miejsc i zabytków stolicy. Dzieci bardzo zaciekawił Grób Nieznanego Żołnierza, jego historia i teraźniejsze znaczenie dla Polaków.  Następnie wszyscy uczniowie stworzyli własne plastyczne interpretacje zabytków Warszawy, a z nich powstała piękna gazetka -  na korytarzu szkolnym.  Na zajęciach świetlicowych odbywały się też rozmowy w mniejszych grupach na temat symboli narodowych, znaczenia słowa patriotyzm i jak dzieci mogą pokazać, że kochają swoją ojczyznę.

 

 

Tekst: Maria Furmaniak, Katarzyna Filipowicz, Katarzyna Pietras

Zdjęcia: Maria Furmaniak, Marlena Mazur, Wiesław Sadowski

Sprawozdanie z Listopada

Utworzono dnia 17.12.2021, 13:12

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1081

W poprzednim tygodniu: 1206

W tym miesiącu: 3200

W poprzednim miesiącu: 4219

Wszystkich: 133727