Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Polanowie

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

Utworzono dnia 28.04.2023

Zapraszamy do zapoznania się poniższymi informacjami na podstawie https://ose.gov.pl/

Internet OSE

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) to program edukacyjny dający szkołom z całej Polski dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Jest odpowiedzią na wyzwania współczesnej edukacji – kształtującej kompetencje cyfrowe i otwartej na nowoczesne technologie.
Celem programu OSE jest:
- udostępnianie wszystkim szkołom szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu,
- podnoszenie poziomu cyfrowych kompetencji uczniów i otwarcie ich na nowe technologie,
- wspomaganie procesu kształcenia w szkołach poprzez umożliwienie dostępu do zasobów edukacyjnych,
- promowanie zasad bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych.
Zachęcamy do obejrzenia spotu reklamowego: https://youtu.be/2gjhO47n3tg
Zespół Szkół Publicznych w Polanowie również realizuje program Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
OSE, to również kampanie, programy, szkolenia z których mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i rodzice. Zachęcamy do korzystania z zasobów OSE.

mLegitymacja

mLegitymacja to elektroniczna wersja tradycyjnej legitymacji szkolnej, czyli legitymacja w smartfonie. Dzięki Legitymacji uczeń może skorzystać z przysługujących mu ulg i zniżek. Legitymacja jest częścią aplikacji Obywatel. Aby z niej korzystać uczniowie potrzebują tylko smartfonu z systemem Android lub iOS.
Uczniowie, którzy są zainteresowani opcją posiadania dokumentu w telefonie powinni zgłosić się do Pani Doroty Wójcickaiej-Popowicz lub Pani Marzeny Barańskiej. Warunkiem uzyskania wersji elektronicznej, jest posiadanie aktualnej wersji papierowej legitymacji.
W załączniku instrukcja instalacji mLegitymacji.

OSE IT SZKOŁA

OSE IT szkoła to portal edukacyjny, z którego mogą za darmo korzystać zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Jest to bogata baza materiałów edukacyjnych: filmów, wykładów, kursów e-learningowych. Pozwala na zdobycie nowych umiejętności potrzebnych w cyfrowym świecie. 
Z platformy można korzystać w czasie zajęć szkolnych, jak i poza nią. Po założeniu konta i zalogowaniu, uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z ponad 200 kursów
e-learningowych z zakresu cyberbezpieczeństwa, edukacji medialnej, sztucznej inteligencji, fizyki, multimedia, grafiki i wielu innych. Kursy te adresowane są zarówno do uczniów szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych.  Po zakończeniu kursu i pozytywnym uzyskaniu wyniku testu sprawdzającego wiedzę, użytkownicy uzyskują imienny certyfikat.
Zachęcam do skorzystania z możliwości platformy: https://it-szkola.edu.pl

BEZPIECZNI W SIECI – NASK

Bezpieczni w sieci to projekt edukacyjny realizowany przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy. Jego celem jest wspieranie pedagogów oraz młodzieży w podnoszeniu kompetencji cyfrowych z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Projekt adresowany jest do nauczycieli oraz uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. W ramach projektu użytkownicy dostają darmowy dostęp do kursów e-learningowych na temat aktualnych zagadnień z obszaru bezpieczeństwa w Internecie, m.in.: prywatności w sieci, cyberprzemocy, nielegalnych i szkodliwych treści, fałszywych informacji. Bezpieczni w sieci to również materiały edukacyjne oraz poradniki związane tematycznie z kursami.
Link do strony: https://bezpieczniwsieci.edu.pl


Opracowała: Dorota Wójcicka-Popowicz

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 936

W poprzednim tygodniu: 972

W tym miesiącu: 3494

W poprzednim miesiącu: 3301

Wszystkich: 216568